طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه

ساخت و طراحی کابینت یکی از حیاتی ترین مراحل برای داشتن یک  آشپزخانه منحصربفرد است. چنانچه طراحی و اجرای کابینت به درستی انجام نشود، کل پروسه‌ی ساخت کابینت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و در واقع، زحمات و هزینه‌های صورت گرفته  به هدر خواهد رفت. لازم است تمام مراحل طراحی، ساخت و نصب کابینت به درستی صورت گیرد تا نتیجه‌ همان چیزی شود که مد نظر طراح و مشتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین گزینه ها با شرکت دکوراسیون داخلی رادیس تماس بگیرید.

۵ مزیت آشپزخانه مدرن

⭕ هزینه اجرا پایین‌تر به دلیل استفاده کمتر از جزئیات

⭕ طراحی کاربردی قسمت‌های مختلف آشپزخانه

⭕ استفاده از رنگ‌های آرامش‌بخش

⭕ بزرگتر دیده شدن آشپزخانه

⭕ استفاده حداکثری از فضا

 

طراحی و اجرای انواع کابینت

یک از بخش هم مهم هر خانه مخصوصا برای خانم ها آشپزخانه است. به همین دلیل است که دکور آشپزخانه ها بسیار مهم است. از اصلی ترین بخش های یک آشپرخانه کابینت های آن است چون تقریبا در دیدترین قسمت برای خانم ها است که قرار است هر روز در آنجا کار کنند. علت بعدی آن هم این است که در طراحی ایرانی مهمان همیشه در پذیرایی دید نسبی به آَشپرخانه دارد. این امر است که موجب شد طراحی کابینت بسیار مهم باشد. در آشپزخانه برای مدیریت بهتر از فضای آشپزخانه با توجه به مثلث کار و شرایط خاص آشپز یا کدبانو، از کابینت استفاده می شود که طراحی آن به اشکال (یو شکل، ال شکل، خطی، شبه‌جزیره‌ای و جزیره‌ای) صورت می گیرد. کابینت ها امروزه از نظر نوع استفاده به دو گروه کابینت آشپزخانه و کابینت روشویی (مخصوص سرویس بهداشتی) تقسیم می شوند.

طراحی کابینت یک خانه بر اساس شکل آشپرخانه صورت میگیرد. بر اساس شکل آشپرخانه است که طراحی صورت میگیرد. آشپزخانه های ایرانی عمدتا به شکل های U، L، جزیره دار، بدون جزیره و….. است. در ادامه هر کدام را کمی بیشتر توضیح میدهیم تا شکل آشپزخانه خود را بیشتر بشناسد.

آشپزخانه تک دیوار

طراح های ایرانی این نوع آشپزخانه را بیشتر در خانه هایی با متراژ پایین یا مینیمال مورد استفاده قرار میدهند. چون این آشپزخانه ها تقریبا عضوی از پذیرایی هستند. طراحی کابینت این نوع آشپزخانه ها بسیار سخت است زیرا باید به نوعی طراحی شود که متراژ بالا دیده شود و آشپزخانه از پذیرایی تفکیک شود.

آشپزخانه U شکل

این نوع آشپرخانه کمتر در خانه های ایرانی دیده میشود. زیرا باید متراژ بالایی را برای آن در نظر گرفت. اما اگر آَشپزخانه های شما به شکل U است میتوانید یک طراحی عالی برای آَشپزخانه خود داشته باشد. چون فضای کافی را برای استفاده و طراحی انواع کابینت را دارا خواهید بود. در این شکل میتوان گفت تغریبا یک جزیره در وسط آشپزخانه موجود است.

آشپزخانه L شکل

شکل جدیدی از آشپرخانه ها را در این سبک خواهیم دید. آشپزخانه L شکل در ایران طرفدار خاص خودش را دارد. البته که امروز این نوع آشپزخانه در طراحی منازل ایرانی استفاده میشود. ورود کوچک و آشپزخانه ای کشیده از ویژگی ها این نوع آشپزخانه است.

آشپزخانه مستطیلی یا مربعی

نوعی دیگری از آشپزخانه که بیشترین استفاده را در خانه های ایرانی دارد آشپزخانه های مستطیلی هستند. این آشپزخانه از متراژی مناسب برخوردار است و برای طراحی کابینت هم بهترین نوع آشپزخانه است. زیرا متراژ کافی و شکل مناسبی برای هر نوع طراحی را داراست.


اشتراک در شبکه های اجتماعی