مبل چستر برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

مبل چستر مدلی زیبا و کاربردی از مبلمان در دکوراسیون منزل ایرانی است. مبلمان چستر یکی از محبوب ترین مدل های مبلمان است که اغلب در خانه های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بارزترین ویژگی های مبل های چسترفیلد راحتی آنهاست. می توان گفت در ساخت قسمت هایی از این مبل ها، زیبایی به راحتی ارجعیت پیدا کرده است. یکی از ویژگی های مهم این مبل لمسه کاری شده بودن آن است. لمسه کاری در واقعیت به برجستگی ها و فرو رفتگی های روی این گونه از دسته ی مبلمان راحتی گفته می شود.

به چه مبلی چستر می گویند؟

مبل چسترفیلد یکی از قدیمی ترین سبک های مبلمان است که بسیار محبوب و پرطرفدار است. زادگاه این مبل چسترفیلد انگلستان است. مبل چستر اصلی دارای دسته های P شکل و تعداد زیادی لمسه دوزی است. مبل چستر ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است که متناسب با هر سبک داخلی است. جدیدترین مدل های مبل چستر در رنگ های متنوعی ساخته می شوند که می توانیم با توجه به سلیقه و دکور خود یکی از آنها را انتخاب کنیم. این نوع مبلمان در دو سبک راحت و کلاسیک در بازار موجود است و برای خرید می توانیم به بازارهای یافت آباد، دلاوران و چهاردانگه مراجعه کنیم.

نکات کلیدی انتخاب مبلمان چستر

  • به رنگ مبلمانی که با دکوراسیون منزل شما همخوانی دارد توجه کنید.
  • به پارچه مبلمان دقت کنید. چرم و مخمل پارچه های محبوب برای مبلمان چستر هستند.
  • نقش اکسسوری‌ها را جدی بگیرید. انواع دکورهای شیک و زیبا در کنار مبلمان چستر فوق العاده به نظر می رسند. با انتخاب یک مدل آباژور رومیزی یا ایستاده و قرار دادن آن در کنار مبلمان می توانید فضای نشیمن خود را تکمیل کنید.
  • به تزیین دیوار نیز توجه کنید دیوار پذیرایی باید با رنگ و مدل مبل هماهنگ باشد.
  • می توانید با قرار دادن قفسه ها و قفسه های مختلف، فضای پذیرایی خود را تکمیل کنید.
  • فرش نقش مهمی در دیده شدن مبلمان دارد. انتخاب فرش طرح دار مبلمان شما را زیباتر می کند. دقت کنید که پایه‌های جلویی مبل باید حتماً روی فرش قرار بگیرند.
  • پرده پذیرایی را با توجه به مبلمان انتخاب کنید. طرح و رنگ پرده پذیرایی باید با مبلمان چستر مطابقت داشته باشد تا فضای شما منحصر به فرد و یکدست باشد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

این مطالب را از دست ندهید

اهمیت نورپردازی در نمای ساختمان
معماری و دکوراسیون حیرت انگیز برج خلیفه
تفاوت کاناپه و مبل راحتی

دیدگاهتان را بنویسید